KOLCZYKI Z PERŁAMI

Kolczyki z perlami zawsze kojarzą się z elegancją. Były i są noszone przez znaczące w świecie kobiety. Od dekad stanowią też mocny akcent na pokazach najwybitniejszych projektantów. Wiszące kolczyki z perłami a także perły w formie małych i dużych sztyftów na stałe wryły się naszą świadomość. 

Dawniej złote kolczyki z perłami były wyjątkowo kosztowne. Poławiacze pereł ryzykowali życie, by znaleźć ten wyjątkowy materiał. Dopasowanie dwóch jednakowych pereł nie zdarzało się często, co dodatkowo wpływało na wartość takiej biżuterii. Zarezerwowana wyłącznie dla kobiet z najwyższych sfer, budziła zachwyt a nawet zazdrość. 

Jeżeli masz sentyment do minionych epok, może zainteresuje Cię film ” Dziewczyna z perłą”, który rysuje historię powstania znanego obrazu Jana Vermeera. Wiszące kolczyki z perłami mają tam wyjątkowe znaczenie. Stają się symbolem pasji i pożądania.

Obecnie kolczyki z perłą można zobaczyć w wielu miejskich outfitach. Ze względu na panującą modę wpisały się w kanon codziennego ubiory wielu kobiet a nawet mężczyzn. Noszenie ich jest przy tym bardzo przemyślanym zabiegiem, ponieważ kolczyki perełki dodają nieco światła i nienachalnego błysku do popularnych szarości i czerni.

Srebrne kolczyki z perłą mogą być lepszym wyborem na co dzień. Przyzwyczaiłyśmy się, że Srebro kojarzy się z nieco mniej oficjalną biżuterią. Pamiętaj jednak, by biżuterię dobierać przede wszystkim do swojego typu kolorystycznego. Jeżeli masz chłodny typ urody, srebrna biżuteria zawsze będzie wyglądać na Tobie lepiej niż, np. złote kolczyki z perłą.

Duże kolczyki z perłami mogą być wyrazem ekstrawagancji I wyróżniającego się stylu. Dla części z nas będą natomiast dobrym wyborem na wieczorne wyjście. 

Kolczyki z perłami naturalnymi są też popularne w branży ślubnej. Dobrze podkreślają makijaż i współgrają z odcieniami sukien. Stanowią doskonałą alternatywę, dla mocno błyszczących cyrkonii czy diamentów.

W KRAUZA design stawiamy na zaskakujące połączenia i intrygujące wzory. Znajdziesz u nas okrągłe kolczyki z perłami, perły podłużne, płaskie i nieregularne a nawet kolczyki z czarnymi perłami.

Z pewnością warto mieć w swojej szkatułce jedną lub dwie pary wiszących kolczyków z perłami, po które będziemy sięgać w zależności od okoliczności.