You are currently viewing Messy neck – trend, który musisz poznać

Messy neck – trend, który musisz poznać

  • Post category:Blog

Ikona mody Iris Apfel powtarza często: “more is more and less is a bore”. Nikt tak jak ona nie potrafi łączyć ze sobą różnorodnych elementów biżuterii. I choć jest znana głównie z dużych unikatowych ozdób, jej motto idealnie opisuje to, o co chodzi w messy neck. Tutaj więcej oznacza lepiej.

Messy neck to nic innego jak swobodna kompozycja różnych delikatnych naszyjników. Jednym z największych atutów tego trendu jest to, że stawia on na podkreślanie swojego wyjątkowego stylu, autentyczności i różnorodności.

Jak skomponować własny messy neck

Zacznij od delikatnego naszyjnika na łańcuszku. Być może wybierzesz swój ulubiony, który nosisz na co dzień lub taki, który jest sentymentalną pamiątką.

Nie ma znaczenia czy jest to złoty czy srebrny naszyjnik. Dodając kolejne, możesz trzymać się wybranej tonacji lub ją ze sobą miksować. Złoto połączone ze srebrem wciąż jest na topie.

Kolejny krok to dodanie, np. dwóch innych minimalistycznych naszyjników. Upewnij się, że nieco różnią się długością od pierwszego.

Krok trzeci, czyli biżuteria z kamieniami naturalnymi. W messy neck świetnie sprawdza się kolor. Delikatny naszyjnik z kamieniami naturalnymi to w tym przypadku strzał w dziesiątkę.

Wybierz kamienie, które najbardziej lubisz. Możesz sięgać po subtelne labradoryty lub turmaliny, wyraziste turkusy czy koralowce aż po czarne spinele albo onyksy.

Naszyjniki z drobnych fasetowanych kamieni dobrze łączą się ze sobą i przyciągają uwagę kolorami.

Jeżeli chcesz, możesz dodać do całej kompozycji jeden niego masywniejszy naszyjnik. Pamiętaj tylko, żeby nie był nazbyt duży.

Jeśli biżuteria z kamieniami nie należy do Twojej ulubionej lub nie pasuje do tej konkretnej kreacji, postaw na kompozycję z łańcuszków zwieńczoną jednym masywniejszym łańcuchem.

Urok messy neck polega też na tym, że możesz sukcesywnie dodawać kolejne naszyjniki lub wisiorki. Zacznij od czegoś prostego i co jakiś czas uzupełniaj swoją kolekcję.

Czego unikać

O ile ten modowy trend nie ma wielu sztywnych reguł, to są jednak dwie zasady, dzięki którym Twoja kompozycja będzie zawsze zachwycająca.

Po pierwsze: unikaj bardzo dużych, ciężkich optycznie naszyjników. Mogą wyglądać przytłaczająco w zestawieniu z resztą delikatnej biżuterii.

Duże masywne naszyjniki lubią być gwiazdą wieczoru i niechętnie dzielą się uwagą z biżuterią minimalistyczną, która stanowi główny składnik messy neck.

Jeżeli jednak bardzo Ci na nich zależy, możesz zainspirować się wspaniałą Iris Apfel i stworzyć messy neck w wersji “hard”.

Po drugie unikaj bardzo długich naszyjników, nawet tych delikatnych. Cała uroda messy neck polega na zwartej kompozycji pełnej intrygujących detali.

Długi naszyjnik może niepotrzebnie rozpraszać uwagę lub najzwyczajniej w świecie nie współgrać z całością.

Jeżeli Twój ulubiony wisiorek jest właśnie na długim łańcuszku, możesz opleść go podwójnie wokół szyi. W ten sposób sprytnie połączysz go z resztą.

Pamiętaj, że noszenie biżuterii powinno być zabawą i przyjemnością. Trend messy neck jest idealnym sposobem, by tak właśnie było.

Łącz ze sobą wyjątkową biżuterię, którą kochasz.

Jeżeli potrzebujesz więcej inspiracji do stworzenia własnego zestawu biżuterii, zobacz nasze minimalistyczne naszyjniki oraz naszyjniki z kamieniami.

Polub nas na Instagramie i jako pierwsza zamawiaj nowości i unikaty.