Jak czyścić biżuterię z kamieniami? Poznaj bezpieczne domowe sposoby

  • Post category:Blog

Jak sprawić, aby nasze bransoletki i naszyjniki z kamieniami szlachetnymi i ozdobnymi zawsze zachwycały blaskiem i wyglądały niemal tak jak w chwili zakupu? Wystarczy odpowiednia pielęgnacja i właściwe czyszczenie, aby nadać kamieniom odpowiedni połysk i odświeżyć ich wygląd. Nie musimy przy tym udawać się do specjalisty, możemy zrobić to we własnym zakresie. Jakie są najpopularniejsze sposoby czyszczenia i pielęgnacji biżuterii z kamieniami?

Czytaj dalejJak czyścić biżuterię z kamieniami? Poznaj bezpieczne domowe sposoby

Turkus – właściwości kamienia szczęścia, energii i przyjaźni

  • Post category:Blog

Turkus, zielononiebieski kamień przypominający błękity morza, jest jednym z najstarszych kamieni znanych cywilizacji. Stosowany jest od prawie 5000 lat. Wiele kultur przypisywało mu magiczne właściwości. Dla jednych był kamieniem szczęścia, dla innych potężnym talizmanem ochronnym. Poznaj tajniki turkusu.

Czytaj dalejTurkus – właściwości kamienia szczęścia, energii i przyjaźni

Poznaj właściwości onyksu – kamienia siły i talizmanu ochronnego

  • Post category:Blog

Onyks, kamień o wyjątkowej urodzie z charakterystycznymi naprzemiennymi warstwami, jest ceniony nie tylko za swój unikalny wygląd, ale także za niezwykłe właściwości. Uważany za symbol szczęścia, wewnętrznej siły i stabilności, stanowi również potężny talizman ochronny. Poznaj właściwości i moc onyksu.

Czytaj dalejPoznaj właściwości onyksu – kamienia siły i talizmanu ochronnego

Akwamaryn – właściwości kamienia odwagi i zaufania

  • Post category:Blog

Ten kamień, przywołujący swoim wyglądem błękit morza i szum fal, jest chętnie stosowany jako ozdoba pierścionków, bransoletek czy naszyjników. Niegdyś wierzono, że ma on moc uspokajania fal, zapewniając bezpieczeństwo żeglarzom na morzu. Poznaj tajemniczą moc i właściwości akwamarynu oraz dowiedz się, który znak zodiaku powinien nosić biżuterię z akwamarynem.

Czytaj dalejAkwamaryn – właściwości kamienia odwagi i zaufania

Jak wyczyścić srebro? Oto najlepsze domowe sposoby

  • Post category:Blog

Z biegiem czasu na srebrnej biżuterii, takiej jak kolczyki, naszyjniki czy bransoletki, mogą pojawić się efekty zmatowienia i ciemny osad, które sprawiają, że biżuteria już nie wygląda jak w dniu, kiedy kupiliśmy ją w salonie jubilerskim. Sama przestaje stanowić ozdobę naszego nadgarstka czy szyi. Na szczęście, w prosty sposób możesz przywrócić biżuterii blask, wykorzystując odpowiednie środki i metody czyszczenia. W jaki sposób wyczyścić srebro? Oto najpopularniejsze domowe sposoby.

Czytaj dalejJak wyczyścić srebro? Oto najlepsze domowe sposoby

Labradoryt – właściwości kamienia zorzy polarnej

  • Post category:Blog

Labradoryt, nazywany również kamieniem zorzy polarnej, przez wielu uznawany jest za najpiękniejszy kamień świata. Zjawiskowy, mieniący się barwami tęczy doceniany jest też w jubilerstwie. Bransoletki, pierścionki oraz inkrustowane wisiory z labradorytem stanowią efektowną i przyciągającą uwagę ozdobę. W opinii wielu, noszenie labradorytu nie tylko dodaje blasku, ale również oferuje konkretne właściwości lecznicze. Czym jest labradoryt i dlaczego warto go nosić przy sobie?

Czytaj dalejLabradoryt – właściwości kamienia zorzy polarnej